• Dovolená

  Ve dnech 06.05. - 10.05. 2024 ordinace uzavřena - zástup MUDr. Rulíšková

  Čtěte dále →
 • Očkovací kalendář

  Zde najdete dětský očkovací kalendář v ČR platný k 1. 1. 2018

  Čtěte dále →
 • Rozdíly mezi léčením dětí a dospělých

  Léčba dětí a dospělých se od sebe liší v mnoha ohledech. Rozdíly ve velikosti lidského těla odpovídají i rozdílům a změnám během dospívání. Menší tělo kojenců či novorozeňat se fyziologicky podstatně liší od těla dospělého člověka. Pediatři si musí více všímat vrozených a vývojových vad nebo genetických odlišností.

  Čtěte dále →
 • Povinné očkování ze zákona

  Cílem povinného očkování je zabránit těžkým projevům infekčních onemocnění s trvalým postižením, vyloučit úmrtí z infekcí, jejich šíření a vzniku epidemií, vůči kterým existují očkovací látky. Povinné očkování se provádí podle tzv. očkovacího kalendáře, což je schéma očkování, které určuje, kdy a kolikrát se konkrétní očkovací látka podává. Přehled povinného očkování dětí zařazeného do očkovacího kalendáře je uveden v tabulce. Kalendář je velmi důležitý pro dosažení plošného proočkování celé populace a je regulován vyhláškou č. 439/2000 Sb. ze dne 21. ledna 2004.

  Čtěte dále →
 • Doporučená očkování pro děti

  Doporučená očkování jsou ze zákona nepovinná. Nejsou v plné výši hrazena zdravotní pojišťovnou, ale to neznamená, že dítěti nepřináší užitek.

  Čtěte dále →